Modulinės gėlinės ir pakeltos lysvės

Dažnai užduodami klausimai

Kas tai yra - CORTEN plienas?
COR-TEN® – JAV patentuotas, Švedijoje gaminamas plienas, kuris nereikalauja jokio padengimo ir bent 100 metų nereikalauja faktiškai jokios priežiūros. Plienui nuolat sudrėkstant ir išdžiūstant, jo paviršius pasidengia apsauginiu, deguoniui nelaidžiu rūdžių sluoksniu, kuris apsaugo metalą nuo korozijos. Pažeidus šį apsauginį sluoksnį, jis pats atsistato, o laikui bėgant – tik storėja ir stiprėja. Pradžioje apsauginis sluoksnis būna raudonai rudos spalvos, o vėliau tamsėja.

Kuriame gaminius, kurie sprendžia problemas, o ne kuria naujas. LETTO gėlinėms ieškojome medžiagos, kuri nebijotų drėgmės, pažeidimų, nereikalautų nuolatinės priežiūros. Visas šias savybes turi būtent COR-TEN® plienas. Jis yra keletą kartų brangesnis už įprastą plieną, ir tai turi nemažą įtaką LETTO kainai, bet esame įsitikinę, kad didesnė pradinė investicija yra kur kas geresnis sprendimas  nei nuolatinis investavimas į gaminio atnaujinimą.

Kaip greitai CORTEN plienas surūdija?

Įprastai, LETTO detalės tiekiamos natūralios metalo spalvos, be susiformavusio apsauginio rūdžių sluoksnio. Sumontavus gėlines ar pakeltas lysves, joms nuolat sudrėkstant ir išdžiūstant, jau po keleto dienų pradeda formuotis apsauginis patinos sluoksnis, o ∼​ po mėnesio detalės jau būna pakankamai vientisai pasidengusios rūdžių sluoksniu. Pilnai apsauginis sluoksnis susiformuoja ∼ 2 metų bėgyje.

Patinos sluoksnis nesiformuos, jei plienas bus purvinas, nuolat šlapias, arba nuolat sausas. Jei ilgą laiką nelytų – liedami augalus, tiesiog apliekite ir gėlinės ar pakeltos lysvės šonus.

Jei LETTO skirtos montuoti jau baigiamose įrengti miestų aikštėse, prie biurų pastatų, papildomomis priemonėmis galime paspartinti apsauginio sluoksnio susiformavimą ir detales pristatyti jau pasidengusias patina. Tiesa, šiuo atveju neteksite labai svarbaus privalumo – galimybės mėgautis kasdien besikeičiančia gėlinių išvaizda.

Ar galima užsisakyti kitos spalvos LETTO gėlines?
NE :)

Net jei jums labai patiks LETTO gėlinių forma ir funkcionalumas, bet netiks natūrali COR-TEN® spalva, iš kitokio metalo mes jų negaminsime net ir už papildomą priemoką. Net jei naudotumėm cinkuotą, milteliniu būdu dažytą plieną, puikią išvaizdą tai užtikrintų vos keletui metų. Pažeidus apsauginį sluoksnį, nuolatinės drėgmės sąlygomis pamažu prasidėtų korozija ir gaminį labai sudėtinga būtų kokybiškai atnaujinti. Kadangi patys sukūrėme ir gaminame LETTO, norime, kad geruoju mus minėtumėte ilgu metus.

Net jei jūsų namas ir tvora yra antracito spalvos, įvertinkite, ar tikrai sklype neauga pušys su rudos spalvos žieve, nenaudojate rudo mulčiaus augalams. LETTO galima derinti ne tik prie namo, bet ir augalų.

Kam reikalinga LETTO sienelių izoliacija?

Pakeltose lysvėse, vazonuose ar gėlinėse žemė įšyla / atšąla kur kas greičiau. Medinėms lysvėms tai nėra labai aktualu, bet metalas saulėje labai greitai įkaista. Jei lysvės nebūtų izoliuotos, labai greitai išgaruotų drėgmė, arčiau sienelių esantys augalai perkaistų, o žiemą – peršaltų.

Šaknų zonoje, vidinė LETTO detalių pusė padengta 2,5cm storio, FINNFOAM® ekstrudinio polistireninio putplasčio izoliaciniu sluoksniu. FINNFOAM® išsiskiria vientisa ir uždara porų struktūra, dėl to, puikias izoliacines savybes >50 metų išlaiko net ir sudėtingiausiomis oro sąlygomis (-50º +75º), beveik visiškai neįgeria drėgmės. Šios medžiagos stiprumas gniuždant – net 30t/m², todėl izoliacinis sluoksnis puikiai paskirsto LETTO sienelėms tenkančią apkrovą. 100% perdirbamas putplastis neišskiria sveikatai pavojingų dalelių ar dujų.

Kaip suprojektuoti nestandartinę LETTO gėlinę ar lysvę?
LETTO vazonų, tiesių lysvių ar gėlinių kainas rasite mūsų tinklalapyje, kaip ir įvairius nestandartinius jų projektus. Jei jų tarpe nerasite tinkamo – galėsite kreiptis į mus, architektą, aplinkos priežiūros specialistą, arba labai lengvai patys suprojektuoti savo LETTO. Tam jums tereikės išmatuoti erdvę kurioje norėtumėte montuoti LETTO, bei turėti paprastą popieriaus lapą langeliais + pieštuką (gal dar ir trintuką).

Visos LETTO detalės gaminamos laikantis 20cm žingsnio. Gaminamos 20/40/60/80cm tiesios šoninės detalės, 20x20cm išorinis bei vidinis kampai, tokių pačių proporcijų vientisos galinės detalės.

Pieškite savo LETTO turėdami omenyje, kad vienas langelis lape užima 20x20cm (5 langeliai – 1m). Jums visiškai nereikia galvoti, ar gaminamos reikalingo dydžio LETTO detalės – tiesiog užtušuokite įsivaizduojamos gėlinės ar lysvės formos langelius. Kad ir kokia būtų jos forma bei dydis – surinksime ją iš standartinių LETTO detalių (siauriausia dalis turi būti ne mažesnė nei 2 langeliai – 40cm).

Nufotografuokite brėžinį ir atsiųskite jį mums. Net ir be pažymėtų matmenų, mes jį suprasime tinkamai. Parengsime 3D vizualizaciją ir atsiųsime patikrinti ar būtent taip įsivaizdavote savo LETTO. Jei bus reikalingas koks nestandartinis priedas – pagaminsime ir jį.

 

Kokio gylio gali būti LETTO, kad būtų patogu pasiekti augalus?
Apatinė LETTO gėlinių / pakeltų lysvių dalis yra įgilinta. Tai padarėme ne tik dėl detalių tvirtumo, estetinių sumetimų, bet ir siekiant užtikrinti patogią gėlinių priežiūrą. Suformuota erdvė kojoms, leidžia prieiti prie pat LETTO. Dėl to, net ir 80cm gėlinėse augančius augalus gana lengvai pasieksite iš vienos pusės.
Kokia žemė tinkamiausia LETTO lysvėms ir gėlinėms?

Nei juodžemis, nei natūralūs durpių substratai be dirbtinių priedų, neužtikrins geriausių sąlygų jūsų augalams. Kokybiškų mišinių didesniais kiekiais rinkoje rasti ne taip ir lengva. Dėl to, specialiai LETTO paruošėme daržovėms skirtą mišinį RIDIKAS, gėlėms skirtą mišinį PETUNIJA, bei ilgamečiams augalams skirtą mišinį MISKANTAS. Neutralaus pH mišinius, skirtingomis proporcijomis sudaro juodžemis, durpių substratas, sapropelis, EPS granulės, smėlis:

Juodžemis – bazinė mišinio dalis, turinti daug humuso, mikroelementų, su smėlio bei molio dalelėmis.
Durpių substratas – aukštapelkių bei žemapelkių durpių substratas užtikrina mišinio poringumą, deguonies patekimą. Tai padeda augalų šaknijimuisi.
Sapropelis –  10000 metų išlaikytas ežerų dumblas, turintis daug puvenų, kalcio, fosforo, geležies, kalio junginių, azoto, mikroelementų bei vitaminų. Tai natūrali, ilgalaikė trąša, veiksminga ∼ 5 metus.
EPS granulės – saugios granulės, kurias sudro 98% oro bei 2% polistireno. Jos pagerina mišinio drenavimą, kompensuoja mišinio išsiplėtimą bei apsaugo nuo staigaus užšalimo.
Smėlis – pagerina drenavimą.

Šie mišiniai yra lengvi, purūs, bet itin maistingi. Augalai juose stiebiasi žymiai sparčiau, mažiau apkraunama LETTO konstrukcija.

Skaičiuodami LETTO užpildyti reikalingo mišinio kiekį, turėkite omenyje, kad laikui bėgant mišinys šiek tiek sukrinta. Reikia numatyti ∼ 20% mišinio rezervą vėlesniam dapildymui. Kad mišinys mažiau sukristų, palaipsniui pildydami gėlinę, mišinį vis paspauskite.

Ar LETTO tinkamos viešoms erdvėms?
Taip – LETTO ir kūrėme viešosioms erdvėms. Jų pagrindu itin paprasta formuoti jaukius kampelius su suoleliais, prie gėlinių integruoti dviračių bei paspirtukų laikiklius, šiukšlių dėžes, kitus priedus. LETTO gali „apkabinti” medžius, paslėpti šiukšlių konteinerius, atitverti atskiras zonas.

LETTO gėlines lengva sumontuoti, paprasta transformuoti bei perkelti. Jų nereikia perdažyti ar atnaujinti. Net jei automobilis įvažiuotų į LETTO, jums nereikėtų keisti visos gėlinės, o tik pažeistą jos detalę.

Ar galiu pats susimontuoti LETTO?
Žinoma, jei turinte bent menkiausių įgūdžių naudojantis įrankiais – savo LETTO surinksite itin lengvai. Detalės tarusavyje susijungia 5 varžtais, pateikiame aiškias instrukcijas bei visus, LETTO montavimui reikalingus įrankius.

LETTO galite statyti tiesiai ant žemės, pievelės, trinkelių, ar kito, lygaus pagrindo. Užlenktas apatinis kantelis neleidžia LETTO smigti į pagrindą. Jame yra paruoštos angos gėlinei ankeruoti, ar prismeigti prie pagrindo.

Ar LETTO gėlinės yra pakankamai stiprios?

Taip – kiekviena, iš 1,5mm storio COR-TEN® plieno gaminama LETTO detalė turi net 5 išilgines, 6 skersines lenkimo siūles, užlenktos sienelės tarpusavyje suvirinamos. Tai suteikia detalėms itin didelį stabilumą. Tarpusavyje atskiros detalės jungiamos 5 varžtais, o LETTO sienelės ∼ kas 80cm sujungiamos specialiomis sutvirtinančiomis juostomis.

2,5cm storio FINNFOAM® izoliacija taip pat skirta ne tik augalų šaknims apsaugoti. Jos stiprumas gniuždant – net 30t/m², todėl izoliacinis sluoksnis puikiai paskirsto LETTO sienelėms tenkančią apkrovą.

Visa tai, bei piltuvo forma garantuoja, kad tinkamai sumontuotos LETTO gėlinės su teisingai parinktais mišiniais augalams, neprarasdamos savo formos atlaikys daugybę užšalimo / atšilimo ciklų. Spartų augalų augimą bei minimalias apkrovas LETTO konstrukcijai užtikrins mūsų sukurti mišiniai RIDIKAS, PETUNIJA bei MISKANTAS. Miesto erdvėms bei ilgamečiams augalams skirtų mišinių sudėtyje yra ir EPS granulių, kurios ne tik pagerina mišinio drenavimą, bet ir kompensuoja mišinio išsiplėtimą bei apsaugo nuo staigaus užšalimo.

Ar galiu perkelti LETTO gėlinę?

Taip, iškasę gruntą, lengvai išimsite FINNFOAM® izoliaciją ir prieisite prie nerūdijančio plieno varžtų. Juos atsukę, gėlinę išardysite ir lengvai perkelsite ar pervešite.

LETTO gėlinės bei pakeltos lysvės galės kraustytis su jumis į naujus namus, prireikus jas lengvai išardysite ir surinksite kitos formos gėlinę. Jei LETTO taps nereikalinga jums – jai galėsite surasti naują šeimininką. Mes padėsime tai padaryti.

LETTO – kaip geras vynas ar viskis – bėgant metams tik gražėja ir jos vertė auga. Net jei eksploatuojant ar ardant LETTO būtų pažeistas izoliacinis FINNFOAM® sluoksnis, pažeistas detales nesunkiai būtų galima pakeisti.

Turite klausimų?

New Field

11 + 10 =